ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Nehtová Protetika - Rovnátka na nehty

V dnešní době už si ani neumím představit, že by existovala pedikura bez špon, rovnátek a jiných pomocníků při řešení zarostlého nehtu. 

Na trhu je opravdu velké množství  pomůcek a podle poškození si pedikerka zvolí způsob jakým bude nehet rovnat. Klientovi bude navržen postup, vysvětleno vše včetně domácích úkolů. Neboť spolupráce klient-pedikerka je v tomto případě nevyhnutelná. Všechny rovnátka a špony se aplikují metodou neinvazivní, tudíž jejich aplikace nebolí. Trochu nepříjemné je odstranění zarostlého nehtu, ale pokud klient přijde včas a nenechá nehet zhnisat do bezvědomí tak i samotné odstranění onoho zarostlého nehtu nemusí bolet.

Při první návštěvě je potřeba zarostlý nehet odstranit a ne vždy je možné rovnátko nasadit ihned. Často je potřeba nehtový val nechat zahojit a při druhé návštěvě se můžeme pustit do aplikace.

Rovnátka nejsou bohužel vhodná pro každého. Nehet, který je napaden mykozou je velmi křehký, ztrácí pružnost a tam bohužel není moc možností jak nehet napravit. Některým klientům nezbývá než navštívit chirurgickou ambulanci. Bohužel zarostlý nehet ablace nehtu neřeší, ale někdy opravdu není jiná možnost. Rovnátko má za úkol postupně nehet narovnávat a proto na kontroly klient dochází každé tři až čtyři týdny. Ať už má klient na nehtu plastovou šponu nebo kovové rovnátko, je vždy lepší podložit nehty v nehtovém valu tamponádou.

Plastová špona neboli také B/S špona je dlaha která řeší zarostlé nehty jinak zdravých, ne jinak zdeformovaných nehtech. Pokud je nehet deformovaný nebo ztluštělý je potřeba větší razanci a tam pomohou kovová rovnátka. Princip je srovnatelný s rovnátky na zuby. Rovnátko se zafixuje a pravidelně se kontroluje. Doba kterou se nehet rovná je velmi individuální, dopředu nikdy nemohu říct jak dlouho to bude trvat. Celková doba terapie může být od 6-12 měsíců, ale je to opravdu velmi individuální. Pokud klient dodržuje co mu bylo doporučeno, není důvod proč by to nemělo fungovat.

 

Chybí Vám po úraze část nehtu? Byli jste na dlouhé tůře a slezli Vám nehty? Dnes už není potřeba schovávat deformovaný nehet pod náplast a dělat jakoby nic. S nehtovou náhradou můžete nosit v létě otevřenou obuv a nestydět se.

Zkoušeli jste všechno možné i nemožné? A nehet Vám zarůstá zas a znova? Trápíte se bolestí? A znáte rovnátka na nehty? Bezbolestnou metodu která Vám přivodí okamžitou úlevu od bolesti? Přečtete si více ve službách a určitě zavolejte.

Potřebujete pedikuru před dovolenou? Bolí Vás kuří oko? Jste diabetik? Zavolejte a společně to vyřešíme. Pracuji s německou kosmetikou Gehwol a českou značkou Bis Bis, vhodnou zejména pro diabetiky. Pojišťovna VZP přispívá nově diabetikům i na pedikuru.

Neschovávejte už nohy do bot, netrapte se bolestí a kontaktujte mě

tel.: 723 755 430