ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Nehtová Protetika - Jak předejít mykoze?
Kožní mykoza je infekce způsobená houbami. Spory hub se vyskytují v bazénech, saunách, půjčených bačkorách na návštěvě atd. Šupina napadená mykozou, která se odloupne z těla například do koberce je infekční několik měsíců. Říkáte si, jak to když chodím s kamarádkou společně plavat do bazénu mám plíseň jen já a ona ne?
Ke vzniku kožní infekce má rozhodující faktor hned několik věcí. Zdravotní stav, léky, zda jste oslabeni po nemoci atd. Nejsnadnější cestou jak pronikne infekce do těla je poranění. Noha se v botě potí a tím pádem se zde daří plísním. Pěkně ve vlhku a teplu, to má plíseň moc ráda.
Nejčastěji se kožní infekce objeví v meziprstí. v podobě mazlavé zapáchající hmoty. A přesně z toho důvodu mohou někomu nohy zapáchat. Pokud se kožní plíseň na ploskách nebo v meziprstí objeví, někoho může svědit, někdo má suchou olupující kůži s tvorbou puchýřků.
Je velmi nezodpovědné plísňovou infekci neřešit, neboť se člověk stává vědomím zdrojem nákazy. Nedivte se proto pedikerkám, že nezaléčeného klienta odmítnou. Pedikerka není lékař, tudíž je podle pravidel nepřípustné, aby ošetřovala infekčního člověka.
Jinak co se týká prevence, jsou naprostou samozřejmostí bavlněné ponožky. Ženy, pokud to není nutné, nenoste silonové punčochy. A za naprostou samozřejmost považujeme všichni hygienu. Řádně umýt oblast mezi všemi prsty a následně do sucha vytřít!!! Popřípadě jako prevenci použít proti plísňový výrobek. Boty by měli po celodenním nošení vysychat alespoň 24 hodin. Vhodné je používat spreje nebo filtry do bot.
 

Chybí Vám po úraze část nehtu? Byli jste na dlouhé tůře a slezli Vám nehty? Dnes už není potřeba schovávat deformovaný nehet pod náplast a dělat jakoby nic. S nehtovou náhradou můžete nosit v létě otevřenou obuv a nestydět se.

Zkoušeli jste všechno možné i nemožné? A nehet Vám zarůstá zas a znova? Trápíte se bolestí? A znáte rovnátka na nehty? Bezbolestnou metodu která Vám přivodí okamžitou úlevu od bolesti? Přečtete si více ve službách a určitě zavolejte.

Potřebujete pedikuru před dovolenou? Bolí Vás kuří oko? Jste diabetik? Zavolejte a společně to vyřešíme. Pracuji s německou kosmetikou Gehwol a českou značkou Bis Bis, vhodnou zejména pro diabetiky. Pojišťovna VZP přispívá nově diabetikům i na pedikuru.

Neschovávejte už nohy do bot, netrapte se bolestí a kontaktujte mě

tel.: 723 755 430