ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Nehtová Protetika - Jak na zarostlý nehet?

Kdo nezažil tu nesnesitelnou bolest, která při zarůstání nehtu vzniká, nepochopí. Pokud necháte zarostlý nehet zhnisat do bezvědomí, je to už většinou pozdě.

Neodkládejte návštěvu odborníka do krajní nouze. Pokud nehet zaroste už z jakéhokoliv důvodu, je potřeba ho šetrně odstranit. Bez toho jsou veškeré pokusy o zahojení zbytečné. Žádné obklady, koupele, masti ani doporučení nebudou fungovat, pokud se zarostlý nehet neodstraní. 

O dalším postupu,aby se zarůstaní neopakovalo se domluví klient s odborníkem. Pokud si troufnete odstranit si zarostlý nehet doma, nemám vůbec nic proti. Je potřeba mít vhodné nástroje a dostatečně pružné tělo, aby jste se k nehtu dobře dostali. Pokud je zarostlý jen kousek nehtu v rohu tak prosím, beze všeho. Ale prosím Vám nepraktikujte žádné brutální vytrhávání zarostlého nehtu kleštěma, jak jsem to už za svoji praxi taky slyšela. Koledujete si o pořádnou infekci a pravděpodobně i recidivu.

Pokud překonáte naprosto zbytečný strach a dorazíte na ošetření včas, není vůbec nutné, aby odstranění zarostlého nehtu bolelo. Než se dostavíte k odborníkovi je možné si opatrně zarostlý nehet podložit kouskem sterilního materialu, pravidelně denně prolévat dezinfekcí a přizpůsobit danému problému obuv. Žádné úzké špičaté boty. Vhodná metoda je tejpování. Dokáže celkem uspokojivě ulevit od bolesti.

Spolupráce klienta s pedikerkou je naprosto nevyhnutelná, aby se zarostlý nehet co nejúčinněji zahojil. Ani dětem se zarůstaní nehtů bohužel nevyhýbá. Důvody jsou, příliš těsná obuv, špatné zastřižení nehtů nebo geneticky atypické zakřivení prstů. Při výběru obuvi pro malé děti odborníci doporučují, nejdříve změřit nohy ve stoje a boty kupovat o 10-15mm větší měřeno od nejdelšího prstu na noze. Také je důležité sledovat co 2-3 měsíce růst chodidla. Problém nastává u dospívajících dětí, které mají už svůj názor na modu a nákup končí naprosto nevhodným nákupem bot. V tomto věku kdy tělo dospívá je naprosto nevyhnutelné, aby klenbu držela správná obuv, aby nedošlo k jejímu zborcení a docházelo tak k co nejmenšímu otřesu do nohou a zad. 

Je taky velmi důležité nakupovat boty podle toho za jakym učelem mají sloužit. Do školy, kde děti tráví nejvíce času, by měli mít kvalitní přezůvky, na sport obuv k tomu určenou a na volný čas také. 

 

Chybí Vám po úraze část nehtu? Byli jste na dlouhé tůře a slezli Vám nehty? Dnes už není potřeba schovávat deformovaný nehet pod náplast a dělat jakoby nic. S nehtovou náhradou můžete nosit v létě otevřenou obuv a nestydět se.

Zkoušeli jste všechno možné i nemožné? A nehet Vám zarůstá zas a znova? Trápíte se bolestí? A znáte rovnátka na nehty? Bezbolestnou metodu která Vám přivodí okamžitou úlevu od bolesti? Přečtete si více ve službách a určitě zavolejte.

Potřebujete pedikuru před dovolenou? Bolí Vás kuří oko? Jste diabetik? Zavolejte a společně to vyřešíme. Pracuji s německou kosmetikou Gehwol a českou značkou Bis Bis, vhodnou zejména pro diabetiky. Pojišťovna VZP přispívá nově diabetikům i na pedikuru.

Neschovávejte už nohy do bot, netrapte se bolestí a kontaktujte mě

tel.: 723 755 430